Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2015-11-26 19:52 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowi dyrektorzy MOK i OTL oficjalnie zaprezentowani

Olsztyn24
Od lewej: dyrektor MOK Agnieszka Kołodyńska, prezydent Olsztyna Piot Grzymowicz i dyrektor OTL Andrzej Bartnikowski | Więcej zdjęć »
Nowi dyrektorzy Miejskiego Ośrodka Kultury i Olsztyńskiego Teatru Lalek Agnieszka Kołodyńska i Andrzej Bartnikowski zostali dzisiaj (26.11) oficjalnie zaprezentowani podczas konferencji prasowej z udziałem prezydenta miasta Piotra Grzymowicza, zorganizowanej w ratuszu.

- Dyrektorzy zostali wybranie w konkursach - przypomina prezydent Grzymowicz. - W przypadku MOK-u wystarczył jeden, do wyłonienia nowego szefa OTL niezbędne były dwa konkursy. Od tamtego momentu minęło już trochę czasu. Poznanie środowiska obu instytucji zapewne pozwala na pewne modyfikacje pomysłów.

Agnieszka Kołodyńska, która niemal od początku listopada kieruje Miejskim Ośrodkiem Kultury, w przeszłości współpracowała m.in. ze Sceną Babel oraz poznańskimi Teatrem Porywacze Ciał i Teatrem Ósmego Dnia. Jest laureatką nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendystką Prezydenta Olsztyna.

Jak przyznaje - jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o konkretnych propozycjach, jakie przedstawi podległa jej jednostka. Ale prace nad nimi są zaawansowane.
R E K L A M A
banner
- Intensywnie poznaję się z zespołem - zdradza. - Jesteśmy w trakcie rozmów, które mają doprowadzić do zmian w strukturze organizacyjnej instytucji. Zastanawiamy się też nad programem i dyskutujemy o wizji rozwoju ośrodka. Jestem przekonana, że MOK będzie mieć siłę, energię i moc tylko wówczas, gdy w zarządzaniu nim będą bezpośrednio brać udział pracownicy.

Andrzej Bartnikowski nominację na dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek odebrał w połowie listopada. Wcześniej pracował m.in. w Teatrze Jaracza, a wśród wielu scen, na których reżyserował, są Ateneum i Teatr Polski w Warszawie. Zapowiada otwarcie instytucji na szerszą, nie tylko najmłodszą widownię.

- Tworzenie spektakli dla dzieci oczywiście utrzymujemy - wyjaśnia dyrektor Bartnikowski. - Planuję jednak rozszerzyć spektrum naszych widzów. Scenę dla dorosłych chciałbym dopieścić w sensie promocyjnym, zwiększyć liczbę spektakli, robić przynajmniej jedną taką premierę w roku. Natomiast druga grupa to gimnazjaliści i licealiści. Z nimi chciałbym rozmawiać, nie tylko przy pomocy spektakli, o polskiej klasyce.

Nowo zatrudnieni dyrektorzy podpisali umowy na trzy lata. Więcej informacji o ich planach działania (i nie tylko) będzie dostępnych w przygotowanych przez nas zapisach wideo z dzisiejszej konferencji w ratuszu oraz śniadania prasowego w Kamienicy Naujacka MOK. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~człek kultury / 2015-11-27 09:18
Agnieszka Kołodyńska : " jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o konkretnych propozycjach, jakie przedstawi podległa jej jednostka. Ale prace nad nimi są zaawansowane." Przepraszam bardzo, ale chyba przystępując do konkursu na dyrektora pani przedstawiła konkretną koncepcję ! Teraz pani czeka, że to pracownicy za panią będą generować pomysły ??? Na razie nic konkretnego, konstruktywnego nie widać z pani strony.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Prezentacja nowych dyrektorów MOK i OTL w Olsztynie

»

26-11-2015

image
Śniadanie prasowe w MOK na temat nowej strategii działania instytucji

»

26-11-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl