Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-08-08 12:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Biskupiec pomaga Weronice

Olsztyn24
Koncert na rzecz Weroniki Sądej w Biskupcu | Więcej zdjęć »
Ponad 20 tysięcy złotych z samych licytacji udało się zebrać w Biskupcu podczas koncertu na rzecz Weroniki Sądej. Cała kwota będzie znana po podliczeniu pieniędzy zebranych do puszek oraz ze sprzedaży ciast i innych rzeczy, które można było kupić w amfiteatrze.

Pieniądze są potrzebne na pierwszą z co najmniej trzech operacji, które mają uratować życie dziewczynki. Choć Weronika urodzi się w listopadzie, już dziś wiadomo, że ma poważną wadę serca. W akcję zbiórki włączyło się wiele osób: rodzina, przyjaciele i sąsiedzi. Także mieszkańcy Biskupca okazali w sobotę (6.08) swoje wielkie serca.

Podczas licytacji prowadzonej przez Pawła Jarząbka chętnie otwierali swoje portfele. Za rekordową kwotę – ponad 5 tysięcy złotych, kupiono kanapę. Ponad tysiąc złotych kosztowały piłka z podpisem Roberta Lewandowskiego czy luksusowy zegarek. Za 950 złotych wylicytowano rejs jachtem. Mieszkańcy mogli powalczyć także m.in. o koszulki Joanny Jędrzejczyk, sprzęt elektroniczny, biżuterię, lot szybowcem, vouchery do hoteli, spa, zakładów kosmetycznych i wiele innych fantów, oferowanych przez darczyńców. Wylicytowano także dzień w fotelu burmistrza Biskupca.
R E K L A M A
banner
Choć momentami z nieba płynęły potoki wody, mieszkańcy dopisywali do końca akcji, którą zakończyły występy muzyczne.

- Jestem w szoku, widząc co dzieje się na scenie – mówił ojciec Weroniki Krzysztof Sądej. - To, w jaki sposób obcy ludzie włączają się w pomoc, jak bardzo rozumieją sytuację i jak pomagają podnosi na duchu, nawet w najtrudniejszych chwilach. Dziękuję wszystkim, którzy w najmniejszy nawet sposób przyczynili się do dzisiejszego spotkania.

Wokół sceny ustawione były stoiska z ciastami i napojami, wyprzedażą garażową i zabawkami dla dzieci. Dochód ze sprzedaży także trafi na konto fundacji, pomagającej państwu Sądej. Do akcji włączył się także olsztyński kierowca rajdowy Zbigniew Staniszewski, który pokazywał w Biskupcu swój samochód oraz przeznaczył na licytację przejażdżki treningowe.

Ostateczna kwota zebrana w Biskupcu będzie znana w najbliższych dniach.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl