Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-10-28 14:49 | Rozmiar tekstu: A A A

Wojewoda powołał konserwatora zabytków i inspektora ochrony środowiska

Olsztyn24
Od lewej: Joanna Kazanowska, Artur Chojecki i Dariusz Barton (fot. UW - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki wręczył dziś (28.10) akty powołania Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska oraz Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Szefem WIOŚ została Joanna Kazanowska, która rozpocznie pełnienie obowiązków 1 listopada br. Stanowisko Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w dniu 14 listopada obejmie Dariusz Barton.

Joanna Kazanowska jest doktorem inżynierem nauk rolniczych w zakresie kształtowania środowiska (od 2003 r.). W 2013 roku ukończyła studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Od 2006 r. do października br. była starszym wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach, gdzie prowadziła zajęcia laboratoryjne, wykłady, seminaria dla studentów na kierunkach technicznych związanych z zarządzaniem i ochroną środowiska. Jest promotorką ok. 30 prac magisterskich o charakterze analityczno-projektowym w zakresie ochrony środowiska. W 2008 r. została prorektorem ds. studenckich i dydaktyki PWSZ. W 2010 r. odbyła dwumiesięczny staż praktyczny w Oczyszczalni Ścieków Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach w ramach projektu „Transfer wiedzy, transfer doświadczeń”. Jest autorką kilkunastu publikacji naukowych.

Dariusz Barton pracę zawodową rozpoczął w 1985 roku jako instruktor w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu. W latach 1986-1993 pracował w Biurze Dokumentacji Zabytków Państwowej Służby Ochrony Zabytków w Elblągu na stanowisku inspektora wojewódzkiego ds. zabytków ruchomych, muzeów i zabytkowego krajobrazu. W latach 1993-96 pracę zawodową kontynuował w Wojewódzkim zarządzie Parków Krajobrazowych w Elblągu jako specjalista ds. promocyjnych i wydawniczych, a następnie w latach 1996-97 jako starszy inspektor wojewódzki ds. kultury w Wydziale Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu. Zawodowo związany również z Teatrem Dramatycznym w Elblągu, gdzie w latach 1997-2003 pełnił kolejno funkcje: głównego specjalisty ds. organizacyjno-technicznych, p.o. dyrektora teatru i dyrektora naczelnego Teatru (od 1998 do 2003 r.). W latach 2004-2007 prowadził własną działalność gospodarczą. W roku 2009 objął stanowisko Konserwatora Zabytków Malborka, a w 2013 Konserwatora Zabytków w Elblągu. W 2014 roku był inicjatorem i koordynatorem opracowania wydawnictwa „Renowacje i Zabytki” poświęconego tematycznie Elblągowi. Autor wielu publikacji o charakterze badawczym i popularno-naukowym.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl