Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2017-11-07 10:17 | Rozmiar tekstu: A A A
Podpisano porozumienie w sprawie inwestycji

Będzie rondo w Dywitach

Olsztyn24
Tutaj powstanie rondo (fot. UG Dywity)
Gmina Dywity i Arbet, inwestor osiedla Sterowców, zainicjowały pomysł budowy ronda na drodze krajowej nr 51, które usprawni wyjazd z osiedla, ale także komunikację i obsługę cmentarza komunalnego i Kieźlin.

Do realizacji zadania udało się przekonać drogowców z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie, którzy będą głównym inwestorem oraz władze miasta Olsztyn, które przekaże grunty pod budowę ronda.

To kolejny ważny krok w celu poprawy bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 51 w obrębie gminy Dywity. GDDKiA w Olsztynie, Gmina Dywity i miasto Olsztyn podpisały porozumienie w sprawie zasad współfinansowania budowy ronda na skrzyżowaniu DK51 z ul. Wadąską – dojazdem do cmentarza komunalnego i Kieźlin z jednej strony oraz wjazdem na Osiedle Sterowców z drugiej strony. Władze gminy Dywity podkreślają znaczenie tej ważnej inwestycji.
R E K L A M A
banner
– Cieszymy się z podpisanego porozumienia w sprawie budowy ronda. To po, będącej na ukończeniu ścieżce pieszo-rowerowej z Dywit do cmentarza, kolejna inwestycja, która poprawi bezpieczeństwo i polepszy rozwiązania komunikacyjne na drodze krajowej nr 51 w obrębie gminy Dywity – mówi wójt Jacek Szydło. – Rondo usprawni komunikację oraz obsługę cmentarza komunalnego i miejscowości Kieźliny, a także powstającego osiedla Sterowców z drogą krajową nr 51.

Koszt budowy ronda z oświetleniem został oszacowany wstępnie na kwotę 3 mln zł. Inwestycję po połowie sfinansują Gmina Dywity i GDDKiA w Olsztynie, a miasto Olsztyn przekaże nieodpłatnie grunty pod realizację tej ważnej inwestycji. Każda z gmin, która podpisała porozumienie zobowiązała się do utrzymania i konserwacji oświetlenia ulicznego oraz przejęcia letniego i zimowego utrzymania ciągów pieszo-rowerowych, które znajdują się na ich terenach. Gminie Dywity zależy na jak najszybszej realizacji zadania, dlatego już zabezpieczyła 750 tysięcy złotych na wykonanie projektu budowlanego inwestycji.

– Liczymy, że GDDKiA w Olsztynie możliwie szybko przeprowadzi przetargi na projekt, a potem na budowę samego ronda – mówi wójt Jacek Szydło.  

Z uzyskanych informacji wynika, że drogowcy z Olsztyna wystąpili już o umieszczenie tego zadania w planie na kolejne lata i zapewnienie środków na ten cel. Wójt Jacek Szydło podkreśla, że prywatni przedsiębiorcy zadeklarowali również swoje zaangażowanie w budowę ronda.

– Opracowanie wstępnej koncepcji przebudowy tego skrzyżowania sfinansował Arbet, który zadeklarował już wsparcie dla tej inwestycji – mówi wójt Jacek Szydło.


Komentarze [4]
~Kot Alik / 2017-11-08 12:44
W nagrodę za zablokowanie obwodnicy Olsztyna! Świetnie! Co prawda GDDKiA jest agendą rządową ale grunty olsztyńskie. Już wiem co i o kim pamiętać w najbliższych wyborach na prezydenta Olsztyna.
~Mieszkaniec Dywit / 2017-11-08 11:17
Rondo oczywiście usprawni wyjazd z osiedla Sterowców a także komunikację i obsługę cmentarza komunalnego i Kieźlin ALE JESZCE BARDZIEJ ZAKORKUJE I TAK MOCNO DOCIĄŻONY ODCINEK DK51 DYWITY - OLSZTYN. Poroniony pomysł. Pan Jacek Szydło zapewnił sobie kilkaset głosów z osiedla sterowców ale pozbawił kilku tysięcy z pozostałej części Dywit i okolic, w kontekście najbliższych wyborów samorządowych. Słabe zagranie...
~pim / 2017-11-07 18:55
Teraz tylko pilnować aby nie było takie jak to katastroficzne przy J. Długim. Nazwa i same rondo nie może mieć nic wspólnego z katastrofami, klęskami lub cmentarzami. Ma być po prostu normalne.
~luki / 2017-11-07 14:31
Problemem jest droga biegnąca przez Dywity. Obwodnica załatwi sprawę.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl