Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-03-10 14:36 | Rozmiar tekstu: A A A
Kobieta na straży

Konferencja na cześć druhen z OSP

Olsztyn24
Konferencja poświęcona była strażaczkom z Ochotniczych Straży Pożarnych | Więcej zdjęć »
W szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej na Warmii i Mazurach służbę pełni prawie 1800 pań. To blisko 10 procent wszystkich strażaków ochotników w województwie. By podziękować druhnom za społeczną pracę, a także dać im możliwość zaprezentowania osiągnięć w strażackim mundurze, zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego Związku OSP RP w Olsztynie co pewien czas, w okolicach Międzynarodowego Dnia Kobiet, organizuje specjalną konferencję. Trzecia z tego cyklu konferencji, pod hasłem „Kobieta na straży” odbyła się dzisiaj (10.03) w Olsztynie

W konferencji wzięły udział przede wszystkim członkinie OSP z województwa, ale także ich przełożeni i koledzy na czele z prezesem OSP na Warmii i Mazurach Gustawem Markiem Brzezinem. Zaproszenie organizatorów do udziału w konferencji przyjęła także Agnieszka Warakomska-Poczobutt, dyrektor Gabinetu Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.

Na każdą z druhen przy wejściu na salę konferencyjną czekał druh Andrzej Abako z symbolicznym czerwonym goździkiem. Oficjalną konferencyjną atmosferę rozgrzewał zespół muzyczno-wokalny Mirana z OSP Kisielice.
R E K L A M A
banner
W programie konferencji, oprócz skierowanych przez prezesa Gustawa Marka Brzezina do koleżanek z OSP podziękowań za służbę i życzeń z okazji Dnia Kobiet, znalazły się m.in. referaty:

1) Andrzeja Abako, który w wystąpieniu zatytułowanym „Retrospekcja spotkań kobiet z roku 2013 i 2015 roku” przypomniał programy i przebieg dwóch poprzednich konferencji z lat 2013 i 2015,

2) Grzegorza Matczyńskiego, który zaprezentował dane statystyczne odnoszące się do udziału kobiet w OSP,

3) dra Władysława Świeczkowski o kobietach w życiu publicznym,

4) Magdaleny Niskiej z OSP w Sząbruku o jej drodze od OSP do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

Głos zabierali również: Leon Wiśniewski - komendant obozu MDP w Kikitach, mł. kpt. Maja Hain, psycholog KW PSP w Olsztynie, Marta Kopaniec z OSP Sorkwity, Renata Nowikiewicz z OSP Miłakowo i Alicja Anaszewicz z OSP Klebark Wielki.

Konferencja zakończyła się wspólnym posiłkiem.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [1]
~Druch z Pn mazowsza / 2018-03-15 18:49
Dużo zdrówka kochane druchenki wszystkiego naj...naj.... gorące uściski, bez was nasze jednostki OSP byłby smutne. Serdecznie pozdrawiam wszystkie druchny z Warmii i Mazur.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja „Kobieta na straży...” (1)

10-03-2018

image galeria
Konferencja „Kobieta na straży...” (2)

10-03-2018

image galeria
Konferencja „Kobieta na straży...” (3)

10-03-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl