Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2018-03-21 14:09 | Rozmiar tekstu: A A A

Zbierali dla tych, których nie widać

Olsztyn24
Wielkanocna Zbiórka Żywności (fot. archiw. Banku Żywności) | Więcej zdjęć »
Dwa dni, 2,5 tysiąca wolontariuszy w całym regionie, 250 sklepów, 32 organizacje partnerskie i 31 ton zebranej żywności. Tak w liczbach wygląda Wielkanocna Zbiórka Żywności, która odbyła się w miniony weekend (16-17.03) na Warmii i Mazurach. Organizatorem akcji był Bank Żywności w Olsztynie.

Tegoroczna zbiórka trwała tylko dwa dni. Poprzednie akcje były organizowane również w niedziele. Mimo tego, mieszkańcy wykazali się niezwykłą hojnością. Bank Żywności w Olsztynie zebrał 31 ton żywności. Zeszłoroczny wynik to 35 ton.

Hasłem tegorocznej akcji było: „Nakarmić tych, których nie widać”. Na co dzień rzadko dostrzegamy osoby, dla których zdrowe, urozmaicone posiłki są rarytasem. Niestety, to wciąż aktualny problem wielu mieszkańców żyjących w naszym regionie.
R E K L A M A
banner
- Misją Banku Żywności w Olsztynie jest stałe docieranie z pomocą do takich osób. Z myślą o nich organizujemy od 18 lat Wielkanocną Zbiórkę Żywności. Chodzi o to, żeby potrzebujący mogli przygotować godną i spokojną Wielkanoc - mówi Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie.

Dzięki hojności lokalnych społeczności, dzięki wolontariuszom i wielu ludziom dobrej woli, pomoc żywnościowa trafi jeszcze przed świętami do około 12 tysięcy osób.

- Nie jesteśmy najbogatszym regionem, ale chęć pomagania innym jest w nas bardzo duża. I za każdym razem mieszkańcy odpowiadają na nasz apel. Wolontariusze, organizacje partnerskie, instytucje i firmy, co roku są z nami przy tym wielkim przedsięwzięciu. Za to z całego serca wszystkim dziękujemy - podkreśla Jolanta Markiewicz z Banku Żywności w Olsztynie.

W Wielkanocnej Zbiórce Żywności wzięły udział 32 organizacje partnerskie z regionu. W akcję zaangażowali się również: stowarzyszenia „Arka” i „Dajmy Szansę”, fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, „Kółko Graniaste”, „Misja Chrześcijańska”, „Akademia Trzeciego Wieku” przy MOK w Olsztynie, pracownicy Punktów Pomocy Społecznej w Olsztynie oraz Centrum Integracji Społecznej.

W zbiórkę zaangażowali się również harcerze oraz szkoły: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Olsztynie, Świetlica Terapeutyczna nr 1, Szkoły Podstawowe nr: 4, 5, 7, 8, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 18, 19, 22, 33, 34, Gimnazja nr 2, 5, 13, 15, 23, Bursa Szkolna nr 3, Liceum Ogólnokształcące nr 2, 6, 9, 12, a także Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych, Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Samochodowych, Zespół Szkół Gastronomiczno-Spożywczych, Szkoła Policealna im. prof. Zbigniewa Religi.

W transporcie żywności na terenie Olsztyna Bank Żywności wspierali: Polski Związek Niewidomych, Straż Miejska, Urząd Miasta Olsztyna, UPS oddział Olsztyn.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl