Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2018-03-26 18:40 | Rozmiar tekstu: A A A

W Olsztynie powstaną nowe zbiorniki retencyjne

Olsztyn24
Umowy podpisano w ratuszu | Więcej zdjęć »
W Olsztynie powstaną nowe zbiorniki retencyjne. Umowę na realizację inwestycji podpisano dzisiaj (26.03) w Urzędzie Miasta.

W ramach zadania wybudowane zostanie prawie 3,4 km kanalizacji deszczowej, a także wyremontowane i przebudowane ok. 9,5 km. Powstaną cztery nowe zbiorniki retencyjne, zaś jeden zostanie przebudowany:
» ul. Bukowskiego/Antonowicza (pojemność: 1 350 m3),
» ul. Bydgoska (1 906 m3),
» ul. Witosa/Laszki (650 m3),
» ul. Bukowskiego/Brylantowa (14 130 m3),
» przebudowa zbiornika zlokalizowanego w pobliżu marketu OBI (104 960 m3).

Głównym celem inwestycji jest zwiększenie ilości wody, jaka może być przechowywana. To szczególnie istotne ze względu na zmieniający się klimat, czego skutkiem są m.in. coraz gwałtowniejsze opady.
R E K L A M A
banner
Budową czterech zbiorników oraz kanalizacji deszczowej w pobliżu ulic Bałtyckiej i Bocianiej zajmie się spółka Pekum. Za budowę zbiornika przy ul. Bydgoskiej odpowiadać będzie natomiast inna olsztyńska firma - Sanbud.

Instalacje będą umożliwiać pobór wody na potrzeby przeciwpożarowe, podlewanie miejskiej zieleni oraz mycie ulic i chodników. Natomiast na zbiorniku przy ul. Bukowskiego zlokalizowana zostanie pływająca fontanna.

- Wnioskowali o to mieszkańcy - wyjaśnia prezydent Olsztyna. - Poza fontanną pojawi się tam mała architektura. Będzie to bez wątpienia kolejne przyjazne miejsce, w którym będzie można odpocząć, zrelaksować się.

Łączna wartość prac to niemal 7,8 mln złotych, 85 proc. tej kwoty to unijne dofinansowanie z programu Infrastruktura i Środowisko. Zrealizowane mają zostać do końca października przyszłego roku. Do rozstrzygnięcia jest jeszcze przetarg na realizację zbiornika retencyjnego przy ul. Sikorskiego/Paukszty.

Więcej informacji na ten temat w zapisie wideo dzisiejszego spotkania z mediami, podczas którego podpisano umowę.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Podpisanie umów na budowę zbiorników retencyjnych w Olsztynie

26-03-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl