Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email UG Dywity | 2017-01-17 13:24 | Rozmiar tekstu: A A A
Przyciąga przyroda i bliskość Olsztyna

Coraz więcej mieszkańców gminy Dywity

Olsztyn24
Dywity z lotu ptaka (fot. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Coraz więcej osób chce mieszkać w „Gminie z polotem”, jak promuje się Gmina Dywity. Liczba osób zameldowanych na stałe na dzień 1 stycznia 2017 roku wynosi 11088, czyli o 79 osób więcej w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Co przyciąga nowych mieszkańców do gminy Dywity?

– Po pierwsze, piękna i cicha okolica – odpowiada Janusz Bazydło, od niedawna mieszkaniec Ługwałdu. – Po drugie, dostępność wszelkich potrzebnych usług, jak sklep, poczta, edukacja dla najmłodszych, czy komunikacja publiczna. Nie bez znaczenia jest też bliskość Olsztyna. Wspólnie z żoną zakochaliśmy się w pięknym krajobrazowo Ługwałdzie od pierwszego wejrzenia.
R E K L A M A
banner
Z danych udostępnionych przez ewidencję ludności Urzędu Gminy w Dywitach wynika, że ogólna liczba mieszkańców zameldowanych na stałe w porównaniu do danych z 1 stycznia 2016 roku wzrosła o 79 osób. Jak podkreśla Teresa Michalska z Urzędu Gminy w Dywitach w całym 2016 roku w gminie urodziło się 97 dzieci, było 75 zgonów, na pobyt stały zameldowało się aż 255 osób spoza gminy.

– Najwięcej mamy nowych mieszkańców z Olsztyna, ale i gminy Barczewo, Biskupca, Jezioran i Górowa Iławeckiego – mówi Teresa Michalska. – Co ciekawe, do naszej gminy przenosili się także mieszkańcy z większych ośrodków z różnych części kraju, a więc z
Warszawy, Łomży, Krakowa, Wrocławia, Poznania, czy Łodzi.


Żeby dopełnić statystyk należy dodać, że z gminy w 2016 roku wymeldowało się 198 osób, a 165 osób jest w niej zameldowanych czasowo. Gmina Dywity to bezsprzecznie jedna z najprężniej rozwijających się gmin na Warmii i Mazurach. W 1990 roku zamieszkiwało ją zaledwie 6669 osób. Od tego czasu liczba mieszkańców niemal podwoiła się i wynosi 11088. Tendencja ta powinna się utrzymać, tym bardziej, że na przełomie stycznia i lutego 2017 do użytku oddane zostaną pierwsze budynki wielorodzinne na Osiedlu Sterowców i na Osiedlu Kormoran w Dywitach. Największą miejscowością gminy pozostają Dywity z 2536 mieszkańcami przed Różnowem (1390 osób) i Kieźlinami (1330 osób).

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.